Z médií

Zasedá parlament, bojte se o životy a majetky!

1. června 2019, FORUM 24 / komentář

Toto s oblibou citované heslo mělo v právě končícím týdnu zvláštní naléhavost. Na programu sněmovny mělo být několik třeskutých bodů: cesta komunistického poslance Ondráčka na Donbas, likvidace malých živnostníků prostřednictvím EET a hrozící kolaps sociálních služeb.

Ostuda

Projednávání cesty Zdeňka Ondráčka za bratry okupanty se nekonalo. Zabránili tomu jeho vládní spojenci z ANO a ČSSD. Přestože ministr zahraničí Petříček (ČSSD) označuje Ondráčkovo jednání za ostudné, Jan Hamáček s tím problém nemá.

Další sociální demokrat, Lubomír Zaorálek, zase v čele delegace zamířil na přátelskou návštěvu Severní Koreje. To ministr zahraničí za ostudu neoznačuje, přestože delegace zavítala k pomníkům masových vrahů a na programu byla též návštěva cirkusu – prý s mimořádnými výkony akrobatů.

Doufám, že se česká delegace dobře pobavila a nemusela v šapitó myslet na to, že jejich hostitelé po dlouhá desetiletí zřizují koncentrační tábory, kde mučí a zabíjejí každého včetně dětí za sebenepatrnější provinění. V této souvislosti se mi vybavuje ostudná návštěva pracovníků Červeného kříže, kteří na pozvání nacistů přijeli za války do Terezína a viděli tam samé šťastné a spokojené lidi.

Andrej Babiš narovnává podnikatelské prostředí

K likvidaci drobných živnostníků a dalších profesí nastoupila vládní koalice s heslem o narovnání podnikatelského prostředí. A tak musí přejít na systém EET každý truhlář, každá kadeřnice či švadlena. Po zavedení prvních vln EET zanikly zejména na venkově mnohé malé obchody a hospody. Nyní budou končit řemeslníci. Oni skončí, ale předseda vlády strmě bohatne na miliardových dotacích z našeho i evropského rozpočtu.

Připomenu, že evropský rozpočet je tvořen penězi členských států, tedy i platbami od nás. Takže čerpá-li předseda vlády tzv. evropské fondy, část z nich plní Česká republika. Takže si od nás pan premiér na své podnikání bere peníze přímo, z českého rozpočtu i nepřímo, oklikou přes rozpočet EU. Ve svém okolí neznám žádného pekaře, který by dostal stomilionovou dotaci na pečení toustového chleba, kterou přidělila naše vláda našemu premiérovi. Tak to je ono narovnávání podnikatelského prostředí v praxi.

Na dotace pro Agrofert zdroje jsou, na sociální služby nejsou

Důsledkem tohoto „narovnávání“ jsou miliardy korun na účtech premiéra, které shodou okolností chybí pro zajištění sociálních služeb pro nejohroženější skupiny našich občanů. Ministryně financí se dohaduje s ministryní práce a sociálních věcí, kdo za to může. Na předsedu vlády neukáže ani jedna.

Mezitím přichází předběžná zpráva od vyšetřovatelů EU. Plyne z ní, že předseda české vlády je ve střetu zájmů a peníze jeho firmám chodily neoprávněně. Sněmovna se chce ptát, premiér vše označí za lži a výmysly a uteče.

Manipulace

Na pomoc přispěchá Tomio Okamura a předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik. Odvádějí řeč od skandálu premiéra k napadení pana Jakla. Jsou zděšeni úrovní politické kultury, toho jak se společnost radikalizuje.

Tak jako pamětník připomenu: komunistům nevadilo, když před lety Miloš Zeman vykřikoval, že nechá svázat stranické knížky členů sociální demokracie do kůže lidí z ODS. Komunističtí vyšetřovatelé a bachaři se v padesátých letech dopouštěli strašlivých zvěrstev. Jejich následníkům se Zemanovy odporné „bonmoty“ líbily.

Ze Zemana se stal prezident a komunistům nevadí jeho výzvy ke střílení novinářů a ubohé sprosťárny plné urážek v živém vysílání Českého rozhlasu. Nevadilo jim, když asistent jednoho jejich současného poslance psal o tom, jak mě a ostatní budou věšet na lucernách. Nevadily jim průvody odborářů nesoucích šibenice pro členy vlády. A teď jsou pohoršeni?

Odmítám projevy násilí, ať se týkají kohokoli: pánů Feriho, Jakla, Dostála, Dolejše… I když byla jedna facka, která padla správně: MUDr. Macek versus MUDr. Rath. Pamětníci vědí, o co šlo. Ale komunisté ať to na mě s ochranou politické kultury nezkoušejí. Je to hra, na kterou jim nenaletím. Stejně tak, jako se nenechám manipulovat a ohlupovat řečmi o narovnávání podnikatelského prostředí Andrejem Babišem.

Komentář vyšel na serveru Forum24.cz.

štítky: # # # # # # # # # # # # # #