O mně

Narodila jsem se v rodině, jejíž osud nebyl jednoduchý. Často si říkám, že kdyby maminka napsala knihu o svém životě, bylo by to velké a strhující drama. Přesto všechno ji neopouštěla energie ani optimismus. Jsem ráda, že jsem tyto vlastnosti zdědila. Pomáhaly mi v nejrůznějších obdobích. V letech, která jsem zasvětila politice, bych se bez nich neobešla.

Vstupu do politiky předcházely roky, kdy jsem se postavila na vlastní nohy a otevřela si knihkupectví. Poznala jsem na vlastní kůži nelehký život malého podnikatele a proto vím, že naprostá většina těchto lidí je slušná a spolehlivá a znevažování jejich práce mě zlobí.

Sotva jsem překonala počáteční obtíže podnikání, přišla výzva ke vstupu do komunální politiky. Jako členka ODS jsem se stala v roce 1994 radní ve Žďáře nad Sázavou. Potom přišel rok 1997, pád vlády, předčasné parlamentní volby. A nová nabídka – kandidatura na funkci poslance. Stala jsem se lídrem ODS v tehdejším Jihomoravském kraji a po volbách roku 1998 začala má éra parlamentní. Ověřila jsem si, že se mohu spolehnout na všestrannou podporu své rodiny, přátel i žďárských občanů. V dalších komunálních volbách jsem dostala nejvíce hlasů a to mi umožnilo zůstat členkou městského zastupitelstva.

Ve volbách v roce 2002 jsem byla  podruhé zvolena poslankyní a poté místopředsedkyní Poslanecké sněmovny. V dalších volbách, v roce 2006, jsem mandát obhájila a stala se  1. místopředsedkyní Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Z titulu této funkce jsem  v dubnu 2010, po odstoupení dosavadního šéfa Poslanecké sněmovny, byla do konce pátého volebního období Poslanecké sněmovny pověřena jejím řízením.  Řádné parlamentní volby proběhly v červnu 2010, svůj poslanecký mandát obhájila po čtvrté a 24. 6. 2010 jsem byla zvolena  předsedkyní Poslanecké sněmovny.

V předčasných volbách v roce 2013 a v řádných volbách v roce 2017 jsem opět uspěla a pokračuji tak v práci poslankyně. Do roku 2013 jsem byla předsedkyní mandátového a imunitního výboru, od roku 2017 jsem předsedkyní stálé delegace Poslanecké sněmovny ČR v Radě Evropy.

Se vší energií, s optimismem a s vědomím odpovědnosti.