Z médií

Vyzýváme předsedu vlády, aby odvolal ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou

29. března 2019, www.ods.cz / tisková zpráva

Miroslava Němcová: „V uplynulých 5 letech se ODS vyjadřovala proti řadě kroků prezidenta, členů vlády a dalších vysokých ústavních činitelů v oblasti vztahů k Číně. Jednalo se o prohlášení hlavy státu o tom, že se jezdí do Číny učit, jak stabilizovat společnost. Jednalo se o ‚Prohlášení čtyř‘ – prezidenta Miloše Zemana, předsedy Senátu Milana Štěcha, předsedy Sněmovny Jana Hamáčka a předsedy vlády Bohuslava Sobotky, kterým ostudně upřednostnili zájmy Číny před zájmy naší země. Jednalo se o návštěvu čínského prezidenta v České republice, kdy prezident a vláda nereagovali na represivní postup proti našim občanům a dodnes se za to nikdo z nich neomluvil. Jsme v těchto postojích konzistentní. Proto se zásadně vymezujeme proti poslednímu selhání ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové. Na setkání zástupců zahraničních misí, které její úřad organizoval, akceptovala nepřijatelný nátlak čínského velvyslance a ze zasedání nechala vyhodit zástupce Tchaj-wanu. To nelze přehlédnout a tolerovat. Vyzýváme proto předsedu vlády, aby z této situace vyvodil důsledky a paní ministryni neprodleně z funkce odvolal.“

Miroslava Němcová: „V uplynulých 5 letech se ODS vyjadřovala proti řadě kroků prezidenta, členů vlády a dalších vysokých ústavních činitelů v oblasti vztahů k Číně. Jednalo se o prohlášení hlavy státu o tom, že se jezdí do Číny učit, jak stabilizovat společnost.

Jednalo se o ‚Prohlášení čtyř‘ – prezidenta Miloše Zemana, předsedy Senátu Milana Štěcha, předsedy Sněmovny Jana Hamáčka a předsedy vlády Bohuslava Sobotky, kterým ostudně upřednostnili zájmy Číny před zájmy naší země.

Jednalo se o návštěvu čínského prezidenta v České republice, kdy prezident a vláda nereagovali na represivní postup proti našim občanům a dodnes se za to nikdo z nich neomluvil.

Jsme v těchto postojích konzistentní. Proto se zásadně vymezujeme proti poslednímu selhání ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové. Na setkání zástupců zahraničních misí, které její úřad organizoval, akceptovala nepřijatelný nátlak čínského velvyslance a ze zasedání nechala vyhodit zástupce Tchaj-wanu. To nelze přehlédnout a tolerovat.

Vyzýváme proto předsedu vlády, aby z této situace vyvodil důsledky a paní ministryni neprodleně z funkce odvolal.“

štítky: # # # #