Z médií

Prezident velezrazuje, premiér podvádí, Bečva je mrtvá a čínský vir k tomu

1. prosince 2020, FORUM 24 / komentář

Začal advent a člověk by se rád odpoutal od denních starostí a trochu v sobě uklidil. Čas na takové soustředění však opět berou staré známé firmy. Prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš a další.

Prezident pokračuje v destrukci bezpečnostních služeb. Na šéfa BIS založil diskreditační složku. Nyní po něm chce, aby mu nahlásil ruské špiony a jejich sítě v naší zemi. Potřebuje vědět, co všechno na něj a jeho domácí i zahraniční sponzory BIS ví. Senát už jednu žalobu na prezidenta pro velezradu napsal. Je čas psát další. Jednou to dopadne. Po volbách může být průchodná i sněmovnou.

Prezidentův osobní vyslanec Nejedlý jel něco vyřídit do Moskvy. Šlo jistě o prkotiny, neboť jednání zvládl sám, bez obvyklé účasti našeho velvyslance. Dobrou zprávou je, že o dostavbě Dukovan se prý vůbec nejednalo. Tak děkujeme.

Premiér byl v Bruselu potvrzen za kradláka. Korektně se tomu říká střet zájmů. Jeho inovace – nejenom v toustování – přijdou státní pokladnu až na 450 miliónů korun. Tak vypadá firemní řízení státu. Firma vzkvétá, stát chřadne.

Ministr zdravotnictví navrhuje zákon, který vede k úplnému prošmírování každého z nás a k další možnosti likvidace vzdělávání, ekonomiky i kultury… To, co může nyní dělat vláda pouze v nouzovém stavu a pod kontrolou parlamentu, bude moci spustit kdykoli. Stejný nápad měl nedávno Jan Hamáček. Oddechli jsme si, když neuspěl. Teď je to zpět, jen šikovněji zašifrováno.

Ministr životního prostředí Brabec se jel po dvou měsících projít kolem Bečvy. Sliboval vyšetření otrávené vody v řádu hodin. Brzy to bude čtvrt roku a mlha houstne. Informace nám dát nemohou: jde prý o živou kauzu. Jen ty ryby to nepřežily.

Divadla, kina, koncertní sály zůstávají zavřené. Klopotně propočítáváme plochu obchodů, galerií a kdovíčeho na povolený počet lidí, abychom nakonec zjistili, že v nových tramvajích s plochou cca 60 m² může bez omezení cestovat 180 osob (sedících 61, stojících 119). Do katedrály sv. Víta s plochou cca 2 700 m² smí celých 30 osob (viz PES, stupeň 3). V tramvaji platí 3 osoby na metr čtverečný, v katedrále 1 člověk na 90 m². Při jednotných pravidlech by buď musely tramvaje jezdit prázdné, nebo by do katedrály mohlo přijít 8 100 osob.

Je těžké se adventně uklidit, když na to všechno musím myslet. Je to jako s tím čínským virem. Napadá to organismus naší společnosti, mnohočetně ji oslabuje, navozuje strach, vztek anebo apatii. Zbavuje nás to radosti, naděje a samostatnosti. Ale přece jenom věřím, že se uzdravíme.

Komentář vyšel na serveru Forum24.cz.

štítky: # # # # # # # # # # #