Z médií

Otázky Václava Moravce

30. května 2021, ČT 24 / rozhovor v médiích

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) bude usilovat o co nejrychlejší rozvolnění v oblasti kultury. Požaduje srovnání podmínek na úroveň, která bude platit od pondělí pro restaurace. Podle opoziční senátorky Miroslavy Němcové (ODS) to ale vypovídá o neschopnosti a selhání vlády, která neumí nastavit jednotná pravidla pro všechny oblasti. O rozvolňování v kultuře politici debatovali v Otázkách Václava Moravce.

Celý rozhovor s Miroslavou Němcovou můžete zhlédnout na ČT24.

Podle Miroslavy Němcové je to ale ukázka toho, jak vláda funguje, ať už jde o diplomatickou roztržku s Ruskem v kauze Vrbětice a „vykuchané“ ministerstvo zahraničních věcí, nebo rozvolňování.

„Nechci se tomu smát přímo, ale nevím, jak se k tomu postavit jinak. Pan ministr si hraje na takového setrvalého opozičníka uvnitř vlády. Jestliže vystoupíte a řeknete, že vláda mě podtrhla, já jsem měl domluveno s hlavní hygieničkou, že bude postupovat tak, aby byl jednotný princip pro všechno, oni mě podrazili. Co si má myslet ten občan? Než to, že vláda ať se sbalí a nejradši, ať rychle odejde,“ řekla Miroslava Němcová.

Pandemický zákon versus nouzový stav

Podle senátorky Miroslavy Němcové kabinet Andreje Babiše (ANO) nemá představu o tom, jak dál v boji proti epidemii postupovat. Upozornila také na to, že je vidět, jak se jednotliví ministři ani neumějí prosadit.

Miroslava Němcová namítla, že opozice od začátku pandemie chtěla s vládou v takové kritické situaci spolupracovat. „Opoziční strany každý týden žádaly data, nedostaly vůbec nic. Divíte se tomu, že vám musel někdo zatrhnout to, co jste dělali v rámci nouzového stavu?“ prohlásila se senátorka.

štítky: # # # # # # # # # # # # #