Z médií

Koronavir: biatlon ne, fotbal ano. Peníze v pozadí

9. března 2020, www.ods.cz / komentář

Proč se jedna hromadná akce kvůli koronaviru ruší a jiná ne, nikdo nechápe. Na biatlon prý přijedou cizinci ze zahraničí, zatímco fotbal navštíví pouze „bezpeční“ domácí diváci. Je jisté, že mezi nimi budou i ti, kteří se vrátili z Itálie a z jiných míst nákazy. Riziko šíření koronaviru je na obou sportovních akcích podobné. Proč se tedy nezrušil i fotbal? Peníze nad zdraví? Nebo se premiér bojí hněvu fotbalových fanoušků?

1) Čtvrtek, 12. října 2017, zpravodajství iDnes.cz: „Největší ticketingová společnost v Česku a na Slovensku, která působí také v Polsku a Maďarsku, má nového spolumajitele. Stala se jím mediální skupina Mafra.“

2) Mafra, která dle veřejných zdrojů drží v Ticketportalu většinu, patří do skupiny Agrofert. Do února 2017 ji vlastnil Andrej Babiš. Poté ji převedl do svěřeneckého fondu. V roce 2017 dosáhly tržby provozní firmy IRSnet CZ 133 miliónů korun. Čistý zisk 18 milionů, vyplacená dividenda 16,5 milionů korun.

3) Ticketportal má v ČR 800 prodejních míst a provozuje také web ticketportal.cz. Za smluvní poplatek prodává vstupenky na kulturní a sportovní akce.

4) Na biatlon vstupenky tato firma neprodává, na jejích stránkách jsem nabídku nenašla.
Na fotbal je prodává. Fotbalové derby Sparta – Slavia (9. 3.) bylo vyprodáno: 20.000 vstupenek.

5) Podle různých šetření si premiér vliv na majetek ve svěřeneckých fondech ponechal. Zrušení biatlonu tak na jeho zisk vliv nemá. Fotbal vliv má. Ale prý jde hlavně o zdraví. Ivánku, kamaráde…

štítky: # # # # #